Повернутись до платників ЄП IV групи

Агропідприємство у 2021 році є платником податку на прибуток, до 2021 року було платником ЄП IV групи. В якому періоді можна повернутись до платників ЄП IV групи?

Відповіді (1)

  1. Інна Іванівна Долженко

    Як передбачено пп. 298.8 ПКУ, порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування, або відмови від спрощеної системи оподаткування платниками єдиного податку четвертої групи здійснюється відповідно до пп. 298.8.1-298.8.8 ПКУ.

    Зокрема, згідно з пп. 298.8.1 ПКУ, сільськогосподарські товаровиробники для переходу на спрощену систему оподаткування або щорічного підтвердження статусу платника єдиного податку подають не пізніше 20 лютого поточного року розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва (юридичні особи). Такий розрахунок здійснюється виходячи з показників за рік.

    Крім того, варто звернути увагу, що пп. 294.1 ПКУ для платників ЄП ІV групи встановлено річний звітний період. А щоб обрати IV групу платників ЄП слід подати зазначені у пп. 298.8.1 ПКУ документи до 20 лютого поточного року. Якщо цього не зроблено, то можливість обрання IV групи платників ЄП у поточному році втрачається.

    Отже, стати платником ЄП IV групи посеред року не можна – лише у проміжок між 01.01 по 20.02 поточного року.