Як відобразити ділянку у декларації

Фермерське господарство - платник ЄП 4 групи обробляє землі іншого землекористувача, згідно з договором виробництва сільгосппродукції. Як відобразити цю ділянку у декларації єдинника 4 групи?

Відповіді (1)

  1. Інна Іванівна Долженко

    В наведеній ситуації, фермерське господарство діє спільно з землекористувачем для вирощування сільгосппродукції. Причому землекористувач вносить у спільну діяльність право користування землею, а фермерське господарство послуги з обробки цієї землі. Отже варто укласти договір виробництва сільгосппродукції, що є класичним договором про спільну діяльність, який укладається згідно з нормами ст. 1130 – ст. 1143 ЦКУ. За договором про спільну діяльність сторони (учасники) зобов'язуються спільно діяти без створення юридичної особи для досягнення певної мети, що не суперечить законові (ч. 1 ст. 1130 ЦКУ).

    Обмежень щодо застосування спрощеної системи оподаткування учасником договору про спільну діяльність нормами ПКУ не передбачено. Тобто, платник єдиного податку має право укладати договір про спільну діяльність та здійснювати діяльність за таким договором за умови виконання вимог та обмежень, встановлених п. 291.4, п. 291.5 та п. 291.5-1 ПКУ.

    Ділянка землі, що обробляється не відображається у декларації платника фермерськго господарства, платника ЄП групи 4. Тому що зазначена ділянка не надана платнику ЄП у власність чи користування. А об’єктом оподаткування ЄП групи 4 є площа сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), що перебуває у власності сільськогосподарського товаровиробника або надана йому у користування, у тому числі на умовах оренди.