Гранти в межах програми PEARL для підтримки бізнесу, що постраждав від війни

  • Новини
  • 04.07.23

Global Communities в Україні запускає пілотний проєкт для раннього відновлення та добробуту PEARL і надаватиме гранти на підтримку бізнесу. Ініціатива має на меті надання допомоги особам і бізнесу, які постраждали від війни. Програма є пілотною і значну увагу приділятиме дослідженню на практиці задля кращого розуміння потреб та ефективності раннього відновлення/гуманітарної підтримки, засобів для існування та добробуту, щоб масштабувати нові програми в цьому секторі.

Цілями грантового конкурсу є:

  • Створення або відновлення робочих місць.
  • Зростання чисельності нового бізнесу.
  • Масштабування діючих та/або відкриття нових напрямків діяльності бізнесу.

Для кого?

Програма надаватиме на конкурсній основі гранти фізичним особам та малому і середньому бізнесу, які зазнали негативного впливу війни (втрачене або пошкоджене майно, вимушена релокація, порушена логістика, зменшені продажі, міграція працівників та інші обставини), а також підтримуватиме їх інформаційно та консультаційно.

Програма PEARL надасть підтримку заявникам з окремих територіальних громад Чернівецької та Чернігівської областей, які є партнерами Global Communities в межах реалізації Програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), а саме:

Громади Чернівецької області: Великокучурівська, Вижницька, Глибоцька, Клішковецька, Мамалигівська, Недобоївська, Новоселицька, Рукшинська, Усть-Путильська і Хотинська.

Громади Чернігівської області: Коропська, Корюківська, Лосинівська, Любецька, Менська, Ніжинська, Новгород-Сіверська, Сновська, Сосницька і Тупичівська.

Програма передбачає надання 3 типи грантів:

  • Лот 1 — грант розміром до 5 000 доларів США на започаткування або розвиток бізнесу.
  • Лот 2 — грант розміром від 5 001 до 12 000 доларів США. Обов’язковою вимогою є створення принаймні 1 нового робочого місця.
  • Лот 3 — грант розміром від 12 001 до 25 000 доларів США. Обов’язковою вимогою є створення принаймні 2 нових робочих місць.

Для кожного Лоту передбачено співфінансування від заявника (у грошові формі) у розмірі не менше 10 % від суми гранту.

Як взяти участь?

Від одного учасника може бути подано не більше однієї заявки. Усі проєкти повинні бути повністю виконані до 31 жовтня 2023 року.

Щоб взяти участь у грантовому конкурсі, учасники повинні заповнити онлайн форму та прикріпити необхідні документи:

  • Бізнес-проєкт у форматі WORD або PDF
  • Бюджет бізнес-проєкту у форматі EXCEL

Прийом документів на участь у грантовому конкурсі триватиме у 2 етапи: до 10 липня 2023 року; до 24 липня 2023 року.

Якщо під час першого етапу розгляду документів переможцями буде визначено таку кількість бізнес-проєктів, що призведе до вичерпання бюджету програми, Global Communities залишає за собою право достроково завершити прийом документів на участь у конкурсі.

У разі виникнення запитань щодо умов конкурсу, зацікавлені учасники можуть звернутися до експертів програми за електронною адресою:

pearlproject23@gmail.com