Програма USAID АГРО спільно з компанією Bayer надасть насіння озимого ріпаку бренду DEKALB для українських агровиробників

  • Новини
  • 09.08.23

Програма USAID АГРО спільно з компанією Bayer надасть насіння озимого ріпаку бренду DEKALB для українських агровиробників

Уряд США через Програму USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) безоплатно надасть українським агровиробникам 1,700 посівних одиниць насіння озимого ріпаку бренду DEKALB, переданого компанією Bayer Ukraine  у межах ініціативи USAID AGRI-Україна. Посівного матеріалу вистачить для посіву близько 5,100 гектарів культури.

Участь в програмі зможуть взяти фермери, які:

  • обробляють від 5 до 500 гектарів у шести областях України – Донецькій, Запорізькій, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській (за винятком тимчасово окупованих територій)
  • зареєстровані як юридичні особи, або фізичні особи – підприємці, зокрема сімейні фермерські господарства.

Кожен учасник зможе отримати до 15 посівних одиниць насіння, залежно від площі землі в обробітку. Допомога націлена на області, де агровиробники найбільше постраждали внаслідок війни. Насіння допоможе їм отримати наступний врожай та продовжувати роботу, а отриманий дохід спрямувати на нагальні потреби господарств – відновлення та відбудову.

За підтримки Міністерство аграрної політики та продовольства України реєстрація на отримання допомоги вже розпочалася в Державний аграрний реєстр (ДАР) та триватиме до 18 серпня або до вичерпання планових обсягів допомоги.

Заявки приймаються виключно через ДАР, у розділі “Доступні програми” - “Ріпак DEKALB. Програма USAID АГРО”.

Надання насіння та інших критичних ресурсів для агровиробників є частиною масштабніших заходів Програми USAID АГРО у межах Ініціативи на підтримку стійкості агросектору (Agriculture Resilience Initiative) – AGRI-Україна. У 2022 році USAID започаткував Ініціативу у відповідь на загальносвітову продовольчу кризу, яка поглиблюється внаслідок розв’язаної Росією війни. Навесні 2023 року понад 8200 українських агровиробників вже отримали від USAID понад 6300 тонн добрив, а також насіння для посіву понад 48,300 гектарів соняшника та 15,000 гектарів кукурудзи. Наразі у ДАР триває реєстрація на отримання 12,000 тонн мінеральних добрив для осінньої посівної. Ці заходи сприяють зміцненню усього аграрного сектору та допомагають зберегти його потенціал як одного з головних рушіїв зростання української економіки.