Скільки кредитних коштів для потреб агросектору генерує та насправді може генерувати сільськогосподарська земля в Україні?
Ключове з аналітичного огляду, підготовленого командою KSE Агроцентру за підтримки Програма USAID з аграрного і сільського розвитку - АГРО:
- За даними НБУ, на кінець травня 2023 року аграрії України залучили кредитів на суму понад 110,91 млрд грн або $3 млрд, проте потреба у фінансуванні агросектору набагато вища.
- За оцінками KSE Агроцентр, сукупний обсяг руйнувань та втрат агровиробників від повномасштабної війни росії проти України сягає $9 млрд, а недоотриманий дохід – $31 млрд.
- Одним із джерел для збільшення фінансування агросектору є сільськогосподарська земля. В Україні протягом березня 2022 – травня 2023 року, землею с/г призначення забезпечені лише близько 6%, на суму 31,2 млн гривень. А середній показник по Україні із залучення кредитів у перерахунку на один гектар сільгоспземель становить 2,7 тис.грн/га.
- Водночас у США з усталеним ринком с/г земель, близько 50% всіх аграрних кредитів забезпечені землею, а обсяг цих кредитів приблизно у 200 разів більше в перерахунку на 1 га с/г земель, ніж в Україні.
- Експерти KSE Агроцентр упевнені: суттєвого збільшення кредитування під заставу с/г земель слід очікувати після відкриття ринку сільгоспземель для юридичних осіб, а також повноцінного запуску Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві. На часі також перегляд коефіцієнта ліквідності с/г землі як предмета застави.
- Що ще потрібно для розвитку ринку с/г земель землі та підвищення її вартості як активу — читайте в аналітичному огляді «Земельний ринок в Україні»
- bit.ly/43SJHZM

Завантажити "Аналітичний огляд стану земельного ринку в Україні, червень 2023", pdf, 3 MB